poniedziałek, 5 grudnia 2016

Mamy Adwent...

Witajcie,
Adwent mamy co prawda od ponad tygodnia, ale ja dopiero teraz zdążyłam uwiecznić nasze dekoracje...
Dzisiaj tak pięknie świeci słońce,że musiałam (pomimo mnóstwa innych rzeczy, które czekają w dłuuuugiej kolejce do zrobienia), chwycić za aparat i uwiecznić nasz adwentowy salon w jego promieniach :)
A jeśli chodzi o dekoracje, to oczywiście pojawił się kalendarz adwentowy, bardzo podobny do tego z zeszłego roku, ale tym razem znalazł miejsce w salonie i przymocowaliśmy go na drabince, która nota bene została nam po rozmontowaniu piętrowego łóżka chłopców :) Recykling zatem zaliczony przedświątecznie :)

W kopertach słodkości i zadania, w tym roku skupione na relacjach międzyludzkich: a więc mniejsze i większe dobre uczynki dla rodziny i kolegów :) To takie adwentowe przygotowanie duchowe naszych dużych synków do Świąt Bożego Narodzenia:)Na stole oczywiście nie mogło zabraknąć adwentowego wieńca, tym razem w formie stroika w doniczce, bardzo skromnego, na mchu, gałązkach i szyszkach, w zasadzie główną dekoracją są czerwone świece...
Na bardziej bogate i błyszczące dekoracje przyjdzie czas w Święta :)
Wtedy też zniknie czerwień, którą toleruję tylko w okresie Adwentu, a dom przystroi się w biel i srebro, ponieważ drugiego dnia Bożego Narodzenia czeka nas wielkie wydarzenie: Chrzest święty naszego najmłodszego synka :)
I na koniec tradycyjnie świąteczne dekoracje z mojej pracowni, część jeszcze dostępna tutaj :)
Pozdrawiam wszystkich ciepło i życzę cudownego czasu przygotowań do świąt, bez pośpiechu i trosk :)
Ewa

2 komentarze:

 1. Ewuniu, ależ pięknie u Was :) Kompozycja ze świecami adwentowymi śliczna. Zainspirowałaś mnie do zrobienia podobnego, ale Twoje czerwone świece są super. Rzeczywiście Chrzest święty to piękne i bardzo ważne wydarzenie w życiu rodziny. Mój synek w styczniu skończy 4 latka, ale pamiętam jak dziś Chrzest, też był w zimowej porze :) Przespał w wózku całą Mszę Św. :) Mam nadzieję, że w natłoku wielu obowiązków znajdziesz jeszcze czas, aby podzielić się świątecznym wystrojem domku :) Twojemu Synkowi życzę Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej na całe życie. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hello,
  I think you spent Christmas with joy.
  I wish that the coming year be a good one!
  Sincerely, Mia

  OdpowiedzUsuń