wtorek, 1 grudnia 2015

Adwentowe oczekiwanie...

I znów mamy grudzień, jeden z moich ulubionych miesięcy :) Oczywiście powody są znane, jak wszyscy  uwielbiam ten czas radosnego oczekiwania, delikatnej zadumy, migających światełek, zapachu igliwia, cynamonu i pierników, rodzinnych spotkań, wspólnych przygotowań do świąt, radosnego, niecierpliwego otwierania kopert kalendarza adwentowego przez dzieci... I przede wszystkim miesiąc najważniejszych Narodzin ...

A ja tu dzisiaj głównie w sprawie rozpoczynającego się Adwentu :) Udało nam się w w tym roku wykonać pełnoformatowy kalendarz adwentowy dla naszych chłopaków, huuurra :) Kilka wieczorów mile spędzonych na wymyślaniu zadań, dekorowaniu kopert i ich pakowaniu, ale radość i zaskoczenie dzieci bezcenne :) Nawet Mati, osłabiony niestety mocno zapaleniem oskrzeli wyskoczył dziś z łóżka niczym przysłowiowa łania, na krzyk starszego brata, że pojawiło się coś fajnego na schodach :)
No właśnie, pewno to mało oryginalne i odkrywcze, ale nasz kalendarz zawisł na poręczy schodów. Oczywiście dla nas to nowość, bo to pierwszy Adwent, jaki spędzamy w domu, nie w mieszkaniu, a więc pierwszy raz dysponujemy własną, nie blokową klatką schodową :) Myślę, że sprawdziły się świetnie, trudno też było dziś rano nie zauważyć kopert :)
A tak się prezentują :


  Kalendarz jest bardzo prosty, zwykłe szare i białe koperty ozdobione śnieżynkami i numerkami, przywiązane czerwonymi i białymi wstążkami, udekorowane girlandą gwiazdkowych światełek i to wszystko, ale efekt bardzo mi się podoba, taki właśnie adwentowy, nie przeładowany dekoracjami :)W każdej kopercie znajdują się zadania do wykonania związane z Adwentem, czyli np: uczestnictwo w roratach, przygotowanie prezentów dla ubogich, nauka nowych kolęd, czytanie Pisma Świętego, ale również przygotowanie karmnika, czy kartek świątecznych, ozdób choinkowych i dekorowanie pierników:) Za wykonane zadanie czekają słodkości lub drobne upominki:)
Podoba Wam się :)?

I jeszcze oczywiście kilka dekoracji na koniec:)


Kto chętny, to część z nich jeszcze dostępna tutaj :)
Pozdrawiam grudniowo wszystkich :)

10 komentarzy:

 1. Świetny pomysł! Bardzo mi się podoba a reszta stroików jest piękna. Taka klasyczna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Same cudowności :)
  Kalendarz świetny !!!!
  Pozdrowionka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiem co bym wybrała;)takie cuda tworzysz!

  OdpowiedzUsuń
 4. ale cudności, jesteś niesamowita!

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudnie wygląda ten kalendarz i schody :)))
  Grudzień to też jeden z moich ulubionych miesięcy :))
  Pozdrawiam cieplutko!

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy się podoba?! Oczywiście:) uwielbiam papierowe torebki wdzięczne i pewnie ten motyw znów wykorzystam przy pakowaniu prezentów:) Piękny dom i święta będziecie mieć cudne.pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajny pomysł na kalendarz :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dekoracje cieszą oczy! Bardzo pomysłowy ten Wasz kalendarz.

  OdpowiedzUsuń
 9. Super pomysł! Pięknie, bardzo atrakcyjnie to wygląda:) A radość dzieci nieoceniona:) Pozdrawiam:) Agnieszka

  OdpowiedzUsuń
 10. Ależ fajny pomysł na kalendarz, świetnie wygląda, jest miłą niespodzianką dla dzieci a jednocześnie piękną dekoracją domu :))))
  Pozdrawiam cieplutko, Agness:)

  OdpowiedzUsuń